Polecane

Etna biała

ETNA - płytki o strukturze trawertynu i betonu architektonicznego. Etna została stworzona z myślą o projektach nowoczesnej architektury wnętrz. Łączy tradycję i nowoczesność nadając wyjątkowy charakter wykończenia.

* Przeznaczone do stosowania wewnątrz oraz zewnątrz, odporne na warunki atmosferyczne.

Etna jasno szara

ETNA - płytki o strukturze trawertynu i betonu architektonicznego. Etna została stworzona z myślą o projektach nowoczesnej architektury wnętrz. Łączy tradycję i nowoczesność nadając wyjątkowy charakter wykończenia.

* Przeznaczone do stosowania wewnątrz oraz zewnątrz, odporne na warunki atmosferyczne.

Technologia VHCT®

STELLA STONE® beton architektoniczny produkowany w nowoczesnej technologii VHCT.

VHCT® to technologia dzięki której osiągamy najwyższe parametry jakościowe.

VHCT® to gwarancja najwyższej jakości betonu. 

Opis techniczny / Montaż

UWAGA : klejenie metodą na placki nie jest prawidłową metodą klejenia płytek i jest największym błędem wielu wykonawców. 

STELLA STONE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BŁĘDNE WYKONANIE.

               

Wszystkie produkty Stella Stone są wykonane z surowców naturalnych. Należy stosować zasady obowiązujące przy kładzeniu kamienia naturalnego.

  • narażone na kontakt z brudną wodą i innymi zanieczyszczeniami w płynie powinny być impregnowane dla zachowania czystości powierzchni.
  • wszystkie wyroby są dostępne w macie.
  • są łatwe w obróbce mechanicznej ( cięcie , wiercenie )
  • mrozoodporne

INSTRUKCJA DOBREGO WYKONANIA :

 1.  beton architektoniczny jest elementem dekoracyjnym  i tak należy go traktować.

 2.  przed przyklejeniem płyty powinny być suche i bez wad.

 3.  ewentualne białe naloty pojawiają się tylko podczas przechowywania z dostępem do wilgoci lub wody. Zazwyczaj nie da się ich usunąć.

 4.  ścianę należy dobrze oczyścić i zagruntować !

 5.  podczas montażu używać czystych rękawic.

 6.  właściwe podczas montażu jest rozstawienie płyt pod ścianą w celu dopasowania ewentualnych cieni i odcieni płyt do umieszczenia na ścianie – betonarchitektoniczny może, a nawet powinien mniej lub więcej odróżniać się odcieniami.

 7.  niezaakceptowane różnice w kolorystyce/ odcieniach powinny być zgłoszone do producenta przed montażem w celu uzgodnienia wymiany.

 8.  do klejenia należy  używać   klej ”VHCT SILVER” ( www.vhct.pl ) , lub inny który nie powoduje przebarwień. - to ważne ponieważ płyty betonowe o małych grubościach są chłonne i klej  może powodować przebarwienia, które pozostaną widoczne na ścianie. Podczas klejenia bezwzględnie należy postępować zgodnie z wytycznymi producenta kleju oraz zgodnie ze sztuką budowlaną.

 9.  każdy klej ma swoje przeznaczenie.  ”Elastyczny klej lub super elastyczny” nie jest wyznacznikiem jego przeznaczenia do betonu lub kamienia. W opisie kleju zawsze znajduje się  informacja do czego jest przeznaczony.

10. przed klejeniem należy zawsze sprawdzić czy klej po przyklejeniu nie uszkadza płyty. Najlepiej po  przyklejeniu pierwszej płyty odczekać do wyschnięcia kleju i sprawdzić czy wszystko jest w  porządku. Dopiero wówczas kontynuować klejenie.

11. jeżeli pojawiają się plamy i przebarwienia to znaczy, że należy zmienić klej na inny lub zadzwonić pod numer doradcy 781 70 70 74.  

12. płytki nie można zabrudzić klejem ani fugą. Wszelkie ewentualne zabrudzenia należy usunąć natychmiast po zabrudzeniu.

13. z betonem należy  postępować  zgodnie z zasadami kładzenia kamienia naturalnego -nie glazury !

14. wszelkie prace z betonem należy wykonywać przy użyciu narzędzi diamentowych. Stosować wiertła do wiercenia bez udaru (z oznaczeniem niebieskim)      lub inne do kamienia zawsze bez udaru !   

15. środki do czyszczenia marmuru i kamienia będą również najlepsze do betonu.

16. klejenie na tzw. "placki" powoduje plamy, których nie da się usunąć.